Jesteś tutaj

Misoatra indrindra - bardzo dziękujemy

Lalason Joel Parfait Raderandrainy OFMCap
29.12.2019

Pokój i dobro!

Witaj Ojcze,
do końca tego roku szkolnego pozostały nam trzy miesiące (czerwiec, lipiec i sierpień), ponieważ zakończymy ten rok szkolny dopiero w piątek 30 sierpnia. Niestety mamy bardzo małe rezerwy ryżu na te trzy miesiące. Nie wystarczy nam ryżu do końca tego roku szkolnego. To, co jeszcze pozostaje, starczy najwyżej do końca czerwca. Tak więc na ostatnie dwa miesiące nauki musimy szukać pieniędzy na zakup ryżu.

Ponadto chcielibyśmy w czasie żniw, kiedy ryż jest tańszy, kupić, jeśli to możliwe, padis [ryż niewyłuskany – dop. red.]. Kilogram takiego ryżu kosztuje nieco mniej [27 euro za 50 kg – dop. red.]. Będziemy mogli odpowiednio przechować padis w magazynie na czas przednówka (listopad i grudzień). Biały ryż jest teraz bardzo drogi. Lepiej więc kupić padis taniej w okresie żniw, jeśli istnieje taka możliwość.

Przygotowujemy już egzaminy na koniec roku. Tak wygląda, Ojcze, nasza sytuacja w tej chwili, w maju.

Dziękuję bardzo Ojcu za zrozumienie i szybką pomoc. Życzę zdrowia i sił potrzebnych w kierowaniu Biurem Misyjnym oraz w dalszym pomaganiu nam.

Równie serdecznie dziękuję wszystkim Drogim i Wspaniałym Ofiarodawcom, dzięki pomocy których możemy jakoś egzystować, a nasza szkoła może zapewnić kształcenie dzieci z ubogich rodzin, których w naszym regionie jest bardzo dużo.

Misoatra indrindra - Bardzo dziękujemy.

Pomyślności, do usłyszenia

Ojciec Parfait Raderandrainy OFMCap, dyrektor Liceum pw. Świętego Franciszka z Asyżu, Fianarantsoa, Madagaskar