Jesteś tutaj

Intencje mszalne

Jedną z form pomocy misjonarzom może być przekazanie im intencji mszalnych. Ofiary, tzw. stypendium mszalne, najczęściej stanowią jedyne źródło utrzymania kapłanów, szczególnie pracujących w krajach misyjnych.

Przyjmujemy intencje mszalne indywidualne i zbiorowe (okolicznościowe, w intencji osób żyjących i zmarłych) oraz tzw. Msze św. gregoriańskie. Msza św. gregoriańska jest pochodzącą sprzed wieków praktyką odprawiania Eucharystii przez kolejnych 30 dni bez przerwy w intencji jednej osoby zmarłej. Nazwa pochodzi od imienia papieża św. Grzegorza I (VI wiek). Natomiast podczas Mszy św. zbiorowej jeden kapłan modli się w intencjach wielu ofiarodawców.

Zamówienia Mszy św. indywidualnej, zbiorowej lub „gregoriańskiej” prosimy przesyłać na adres Referatu Misyjnego pocztą (zwykłą lub elektroniczną). Natomiast ofiarę można wpłacać bezpośrednio na konto bankowe Referatu Misyjnego z dopiskiem „Intencje mszalne”. Treść intencji prosimy wysyłać mailowo na adres procmisspme@gmail.com lub listownie na adres podany w zakładce KONTAKT. Jeśli ktoś nie korzysta z poczty elektronicznej, intencję może przesłać przekazem pocztowym na tenże adres. Wszyscy zamawiający Msze św. zostaną poinformowani o terminie i miejscu ich odprawienia.

Jeżeli intencja jest zamawiana na konkretny termin, prosimy o wskazanie daty. Jeżeli będzie możliwe odprawienie w danym czasie, termin zostanie potwierdzony. Wskazany termin nie może być wcześniejszy niż co najmniej tydzień po wysłaniu listu z intencjami.

 

Adres do korespondencji (zamawianie Mszy św.)

REFERAT MISYJNY
PROWINCJI POLSKI POŁUDNIOWEJ
TOWARZYSTWA JEZUSOWEGO

ul. Kopernika 26
31-501 KRAKÓW

Adres e-mail: procmisspme@gmail.com