Jesteś tutaj

Kolędnicy Misyjni w Starej Wsi 2019

S. Agata Krok
10.08.2019

26 XII 2018 r., w święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, w naszej parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Starej Wsi k. Brzozowa odbyło się posłanie kolędników misyjnych. Podczas Mszy św. o godz. 10.30 modliliśmy się szczególnie za dzieci z Madagaskaru, którym kolędnicy misyjni pospieszyli z pomocą.

Po Komunii św. nastąpił obrzęd posłania, którego dokonał nasz proboszcz, ojciec Kazimierz Faron SJ. Uczniowie podzieleni zostali na cztery grupy. Pod opieką sióstr i rodziców kolędowali 27 i 28 XII 2018 r. W domach naszych parafian zostawiali piękne pamiątki i głosili taką oto wieść:

Wędrujemy wszyscy z radosną nowiną,
przychodzimy do Was dziś z Bożą Dzieciną.

Cały świat odkupić nasz Zbawiciel przyszedł
i z miłością swoją do ludzi już wyszedł.

Trzeba, aby wszyscy o tym usłyszeli, 
wiarę w swoich sercach na zawsze już mieli.

I o naszych braciach na Madagaskarze
dziś miłość bliźniego pamiętać nam każe.

I za Wasze wsparcie dla nich dziękujemy, 
w ich imieniu wdzięczność Wam przekazujemy.