Kolejny numer „Misyjnego Szlaku” otwiera artykuł pt. „Dług wdzięczności”, w którym Kazimierz Kucharski SJ przedstawia sylwetki jezuickich męczenników z czasów drugiej wojny światowej. W pierwszej części nowego cyklu ukazani zostali słudzy Boży: Adam Sztark SJ, Kazimierz Dembowski SJ i Stanisław Bednarski SJ.
Natomiast w kolejnych tekstach biuletynu tradycyjnie prezentujemy działalność misyjną jezuitów Prowincji Polski Południowej.
Józef Pawłowski SJ, nowy kapelan szpitala dla chorych na trąd w Maranie, pisze między innymi o dzieciach Marany, Matce Bożej „spod wielkiej skały”, do której pielgrzymują chorzy z Marany, oraz o planach i wyzwaniach stojących przed duszpasterzem tego miejsca. Z kolei Ludwik Zapała SJ, misjonarz pracujący w Malawi, dzieląc się swoim doświadczeniem misyjnej posługi, pisze, jak pomagać potrzebującym, a jednocześnie prowadzić do Chrystusa.
Jednak wieści z krajów misyjnych zdominował w tym numerze temat pandemii koronowirusa, z którym już od ponad roku zmaga się cały świat. Gerard Karas SJ z Malawi, Tadeusz Sarota SJ z Ukrainy oraz Andrzej Leśniara SJ z Zambii piszą, jak wygląda sytuacja na ich ternie i z czym obecnie zmagają się mieszkający tam ludzie.
W numerze również kolejna refleksja Mieczysława Bednarza SJ w dziale „Śladami bł. Jana Beyzyma” o „zwyczajności życia” Ojca Beyzyma. Pięknym uzupełnieniem tego archiwalnego artykułu jest reportaż siostry Sabine Ramasinoro SCJ pracującej dziś w szpitalu założonym przez Jana Beyzyma. Opisuje ona współczesną „zwyczajności życia” w Maranie, przytaczając głosy mieszkających tam osób, które otrzymały w Maranie pomoc i wsparcie, nie tylko medyczne. Publikujemy także kolejne prace nagrodzone w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym dla dzieci, młodzieży i grup rodzinnych pt. „Beyzym – kto to taki”.
Ponadto w numerze również listy z prośbami i podziękowaniami dla naszych Dobroczyńców, przypomnienie sylwetki Wielkiego Pomocnika Misji ojca Czesława Białka SJ w stulecie jego urodzin oraz sprawozdanie z obchodów XII Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym zorganizowanych w Poznaniu przez Biuro Pomocy Kościołowi w Potrzebie „Misja na Szewskiej”.
Numer zamyka kącik dla najmłodszych Czytelników naszego biuletynu.