Jesteś tutaj

Podziękowanie

S. Claudine Rasoananjanahary CSJB
25.01.2015

W ubiegłym roku rozpoczęliśmy budowę domu dla dzieci ulicy i sierocińca w Ambatolahy-Andrainajato koło Fianarantsoa na Madagaskarze. Budowa ciągle trwa, jak widać na załączonym zdjęciu obok. Dzięki Waszej ofiarnej pomocy, drodzy Darczyńcy, możemy iść naprzód w nadziei rychłego ukończenia całej budowy. Za tę właśnie pomoc materialną, dzięki której możemy realizować to ważne dla nas dzieło, pragnę na przede wszystkim podziękować wszystkim drogim Ofiarodawcom. Również bardzo serdecznie dziękuję Opiekunom naszych sierot i dzieci ulicy, którzy z otwartym sercem postanowili przyjść z pomocą naszym biednym dzieciom, dla których budujemy w Fianarantsoa sierociniec. Dzięki Waszej pomocy będą one miały dom, będą mogły uczęszczać do szkoły, uczyć się i – mamy nadzieję – zdobyć potrzebne wykształcenie (zawód), aby późnie funkcjonować w naszym społeczeństwie jak wszyscy inni. Niech dobry Bóg wynagrodzi Wam za tę pomoc, udziela Wam hojnie swojej łaski i błogosławi Wam.

Teraz kilka słów o budowie. W sierpniu ubiegłego roku kupiłyśmy teren pod budowę. 23 października został poświęcony kamień węgielny. Następnie kupiłyśmy potrzebne materiały budowlane i prace mogły ruszyć. Obecnie jesteśmy w trakcie kładzenia dachu. Następnie wprawi się okna i drzwi, potem zrobi posadzki oraz niezbędne instalacje: wodną i elektryczną. Zgromadzone dotychczas fundusze wystarczą nam na pokrycie kosztów wymienionych prac. Nie wystarczą jednak na całkowite ukończenie prac. Zabraknie funduszy na malowanie, okratowanie okien na parterze, które jest konieczne w naszych warunkach, oraz na inne prace wykończeniowe. Potrzebujemy jeszcze około 9000 euro. Dlatego bardzo serdecznie prosimy o dalszą pomoc i wsparcie, byśmy zdołały wykończyć rozpoczętą budowę i by nasze dzieci wreszcie mogły zamieszkać u siebie. Drodzy Państwo, bardzo liczymy na Waszą pomoc!

Serdecznie dziękuję za wszystko, co jeszcze będą Państwo mogli zrobić dla biednych dzieci i sieroty na Madagaskarze. Obiecuję pamiętać w modlitwie o wszystkich naszych drogich Darczyńcach i Opiekunach naszych sierot.

Serdecznie Państwa pozdrawiam i życzę wszystkiego, co najlepsze, przede wszystkim łask Bożych, dobrego zdrowia i wiele radości!