Jesteś tutaj

Prośba o pomoc w wybudowaniu studni w Maranie

S. Katarzyna Ratalata, s. Odette Rafaramanga
01.08.2022

Zgromadzenie Świętego Józefa z Cluny
Szpital dla chorych na trąd, Marana
Archidiecezja Fianarantsoa

Marana, 4.11.2021

Dotyczy: Prośba o pomoc na budowę odwiertu wraz z cysterną i instalacją paneli solarnych

Drodzy Dobroczyńcy,
My, siedem Sióstr św. Józefa z Cluny w Maranie, nadal pracujemy w centrum szpitalnym wśród chorych na trąd i ich rodzin. W tym tygodniu obchodziliśmy 110. rocznicę otwarcia tego szpitala, wybudowanego przez bł. Ojca Jana Beyzyma. Obecnie liczba naszych pacjentów waha się między 95 a 100 osób. Tu mają zapewnione mieszkanie, utrzymanie i ubranie.

Od czterech lat z powodu zmian klimatycznych mamy ciągłe trudności z niedoborem wody pitnej. Szpital działa prawidłowo, ale brak wody jest dla nas dużym problemem w działalności, utrzymaniu higieny, dobrych warunków sanitarnych, a także dla samego środowiska, naszych upraw i hodowli żywego inwentarza. Aby zaopatrzyć nas w dostateczną ilość wody, musimy chodzić po nią daleko, kilka kilometrów od miejsca naszego zamieszkania, czyli od szpitala.

Potrzebujemy szybkiego rozwiązania tego problemu. Byłaby nim studnia głębinowa wraz z całym systemem rur doprowadzających wodę do naszego ośrodka. To jednak kosztowna inwestycja i sami nie mamy na to odpowiednich środków. Dlatego też zwracamy się do Was, nasi drodzy Dobroczyńcy, z prośbą o pomoc finansową potrzebną do dokończenia studni głębinowej o głębokości 52 m, wybudowania wieży ciśnień wraz z cysterną, która będzie mogła pomieścić do pięciu tysięcy litrów, oraz systemem pomp zasilanych energią słoneczną.

W załączeniu przesyłamy projekt przedsięwzięcia przygotowany przez firmę, która będzie w stanie wykonać to zadanie, oraz kosztorys.

Liczymy na Państwa wyrozumiałość i finansowe wsparcie naszego projektu.

W oczekiwaniu na przychylną odpowiedź przesyłamy naszym drogim Darczyńcom serdeczne pozdrowienia oraz wyrazy głębokiego szacunku i wdzięczności.

Odpowiedzialne za projekt
Przełożona i Dyrektor Szpitala Siostra Katarzyna Ratalata
była Przełożona i Dyrektor Szpitala Siostra Odette Rafaramanga