Jesteś tutaj

Podziękowania od Ojca Tadeusza

Tadeusz Kasperczyk SJ
14.07.2019

Przewielebny Księże Proboszczu, 
Wielebny Księże Wikariuszu,       
Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie 
z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bukowinie Tatrzańskiej

„Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę powiadam wam, nie utraci swojej nagrody” (Mt 10,42).

Świadomy tego zapewnienia Jezusa pragnę podziękować za możliwość podzielenia się z Wami rzeczywistością, jaką napotykam na Madagaskarze w codziennym życiu, a przede wszystkim za Waszą hojnoś i solidarność z potrzebującymi. Pragnę też wyrazić wdzięczność tym, którzy już okazali swoje zainteresowanie „Adopcją Serca”, by pomóc dzieciom, które nigdy nie miałyby możliwości nauki, nawet na poziomie kilku klas szkoły podstawowej. Wasza pomoc na pozór może wydawać się kroplą w morzu potrzeb, ale w rzeczywistości jest dużą oazą zaspokajającą potrzeby dziesiątek, a nawet setek ludzkich istnień. Zawsze trzeba mieć nadzieję, że te dzieci kiedyś wykorzystają szansę, jaką otrzymały od Was, i że dzięki nim coś się zmieni, że poprawią się warunki w ich rodzinach, w ich wioskach…

Prosząc o Wasze wsparcie modlitewne, zapewniam Was o naszych modlitwach w intencji wszystkich Dobroczyńców, szczególnie we Mszy św., którą odprawiam czwartego dnia każdego miesiąca.

Niech Bóg błogosławi Wam na każdy dzień, a bł. Ojciec Jan Beyzym wyprasza u Boga potrzebne dla Was łaski.

Bóg zapłać.

O. Tadeusz Kasperczyk SJ, misjonarz z Madagaskaru