Jesteś tutaj

Niedziela i Tydzień Misyjny 2017

(red.)
20.10.2017

22 października obchodzimy Niedzielę Misyjną, po której następuje w Polsce Tydzień Misyjny (23-29 października). To kolejna okazja, by przypomnieć nam wszystkim o misyjności Kościoła, czyli także każdego z nas. „Kościół jest bowiem misyjny ze swej natury. Gdyby tak nie było, to nie byłby on Kościołem Chrystusa, ale stowarzyszeniem pośród wielu innych, które bardzo szybko wyczerpałoby swój cel i zanikło” – mówi w orędziu na Światowy Dzień Misyjny Papież Franciszek.

 I choć nie każdy może wyjechać na misje, pamiętajmy o tych, którzy to uczynili. Podejmijmy w tym czasie szczególną modlitwę za misjonarzy – świeckich i duchownych. Możemy też wesprzeć ich codzienne zaangażowanie misyjne ofiarą pieniężną. Nie zapominajmy również o ludziach, którym misjonarze głoszą Dobrą Nowinę w Afryce, w dalekiej Azji, w Ameryce Południowej. Ich także otoczmy naszą modlitwą. Niejednokrotnie bowiem żyją oni w naprawdę ciężkich warunkach, zagrożeni wojną, klęską głodu, bez dostępu do czystej wody pitnej, bez możliwości edukacji, bez pracy, bez opieki medycznej...

W tym roku Niedzielę Misyjną obchodzimy pod hasłem „Idźcie i głoście”. Niech stanie się ono dla nas zaproszeniem do towarzyszenia misjonarzom i wspierania misji przez cały rok.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać na stronie Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.

Zapraszamy też na stronę Misje Jezuickie.