Jesteś tutaj

Ojciec Tadeusz Kasperczyk SJ odszedł do domu Ojca

(red.)
04.05.2021

Ojciec Tadeusz Kasperczyk SJ, Misjonarz na Madagaskarze odszedł do domu Ojca Niebieskiego w szpitalu Sióstr w Ankadifotsy na Madagaskarze.

List ojca socjusza z Madagaskaru:

Wiedzieliśmy o tym niebezpieczeństwie od dwóch, trzech dni, dziś stało się to faktem. Ojciec Tadeusz KASPERCZYK odszedł do domu Ojca Niebieskiego w szpitalu Sióstr w Ankadifotsy, Antananarivo, dzisiaj, tj. 3 maja 2021 r., o godz. 15.00, w wieku 62 lat (miał skończyć za niespełna miesiąc), w 42. roku i 7. miesiącu zakonnego powołania oraz w 35. roku i 9. miesiącu kapłaństwa. Przybył na Madagaskar w lipcu 1987 r. Zostanie pochowany tak szybko, jak to możliwe, podczas prywatnej, zamkniętej uroczystości, prawdopodobnie jutro rano w Ambohipanja, Ilafy. Niech każda wspólnota odprawi Mszę św. w intencji Zmarłego oraz w intencji Jego Rodziny w Polsce.

W jedności serca i modlitwy!
Nicolas Pesle, socjusz

Treść klepsydry:

Z wiarą w Zmartwychwstanie i z nadzieją na życie wieczne informujemy, że nasz Współbrat Ojciec Tadeusz KASPERCZYK SJ został wezwany do domu Ojca w poniedziałek, 3 maja 2021 r., w 62. roku życia, 43. roku zakonnego powołania w Towarzystwie Jezusowym oraz w 36. roku kapłaństwa.

Informują:
J.E. abp Odon Marie Arsène RAZANAKOLONA, arcybiskup Antananarivo
J.E. abp Paolo Rocco GUALTIERI, nuncjusz apostolski
J.E. bp Jean Pascal ANDRIANTSOAVINA, biskup pomocniczy diecezji Antananarivo
Monsignore Ludovic RABENATOANDRO, Wikariusz Generalny
abp Fulgence Rabemahafaly, arcybiskup Fianarantsoa
bp José Alfredo Nobriega, biskup Mananjary
bp Gabriel Randrianantenaina, nowo mianowany biskup diecezji Tsiromandidy
Przewielebny Ojciec Fulgence RATSIMBAZAFY, Prowincjał Jezuitów na Madagaskarze
Przewielebny Ojciec Jacques Mananto, wspólnota w Bevalala oraz Tsiromandidy i wszyscy współbracia
Przewielebny Ojciec Léon Fidelis Razafimamonjiarison i wspólnota Świętego Józefa Analamahitsy
wszyscy jezuici na Madagaskarze i w Polsce
Wspólnota College’u św. Franciszka Ksawerego w Fianarantsoa
Wspólnota College’u Niepokalanego Poczęcia NMP (CIC)
Jego rodzina w Polsce

Zmarły zostanie pochowany na cmentarzu misyjnym w Ambohipanja (Madagaskar) we wtorek, 4 maja. Prosimy o przyłączenie się do nas w modlitwie, ale prosimy nie przybywać na miejsce pochówku.

„ W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem ” (2 Tm 4,7). „Święty Boże, święty Mocny, święty a Nieśmiertelny. Zmiłuj się nad nami i nad światem”.

Wyrazy współczucia dla Rodziny i Przyjaciół Zmarłego

Życie Twoich wiernych, o Panie, zmienia się, ale się nie kończy…

Czcigodna Siostro Krystyno,
Szanowna Rodzino pogrążona z smutku powodowanym odejściem do wieczności śp. Ojca Tadeusza Kasperczyka SJ

Proszę przyjąć moje najserdeczniejsze wyrazy współczucia w tej trudnej, naznaczonej łzami smutku chwili. Odejście ukochanej Osoby przeszywa serce włócznią boleści, bo jest to rozłąka na tym świecie na zawsze. Jednak śmierć nie ma ostatniego słowa, bo nie jest końcem wszystkiego. Dzięki naszej wierze w Zmartwychwstałego Chrystusa wiemy, że po śmierci jest życie, prawdziwe Życie, które już nigdy się nie skończy. Życie w wiecznej radości. Dlatego modlę się i pokornie proszę Boga, naszego Pana, aby raczył obdarzyć tym Życiem, które nie zna kresu, drogiego nam Ojca Tadeusza. Aby dla Bolesnej Męki naszego Pana, Jezusa Chrystusa, okazał naszemu Współbratu swoje Miłosierdzie i w nagrodę za cały jego ziemski trud, całą służbę Chrystusowi Królowi w misyjnym posługiwaniu na Madagaskarze, przyjął śp. Ojca Tadeusza do Niebieskiego Królestwa.

Od jutra będzie odprawiana Msza św. gregoriańska za śp. Ojca Tadeusza Kasperczyka. Będzie ją odprawiał w Fianarantsoa-Maranie współbrat i towarzysz Jego misyjnego trudu o. Józef Pawłowski SJ.

W serdecznej łączności ze wszystkimi pogrążonymi w bólu i smutku oraz z modlitwą zanoszoną z pokorą do Bożego Miłosierdzia w intencji śp. Ojca Tadeusza

w imieniu BIURA MISYJNEGO PME
oraz REDAKCJI MISYJNYM SZLAKIEM
ks. Cz. H. Tomaszewski