Jesteś tutaj

Nr 2017/2 (16)

Szesnasty numer biuletynu „Misyjnym Szlakiem” tradycyjnie już prezentuje działalność misyjną ojców jezuitów z Prowincji Polski Południowej.

W dziale głównym publikujemy sprawozdanie ojca Gerarda Karasa z pierwszej Krajowej Konferencji Studentów Katolickich, jaka odbyła się wiosną w Malawi. Ojciec Tomasz Nogaj dzieli się z Czytelnikami powodami, dla których musiał zrezygnować z pracy misyjnej w pogrążonym w wojnie domowej Sudanie Południowym. Z kolei brat Jerzy Zadwórny z parafii w Czarnym Ostrowie na Ukrainie dziękuje za pamięć i pomoc naszych Czytelników, opisując przy okazji parafialne wydarzenia towarzyszące obchodom świąt Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy.

Zachęcamy także do lektury testów związanych z historią i współczesnością misji w Zambii. Tu między innymi prezentacja sylwetki i posługi misyjnej brata Franciszka Übermana, a także wywiad Pauliny Dąbrowskiej-Dorożyńskiej z ojcem Jakubem M. Rostworowskim, obchodzącym w tym roku 25-lecie pracy misyjnej na Czarnym Lądzie.

W numerze ponadto refleksje ojca Mieczysława Bednarza poświęcone duchowości bł. Jana Beyzyma, prezentacja misyjnych projektów, listy z krajów misyjnych, a także relacja z rozdania nagród w konkursie literackim pt. „Błogosławiony Jan Beyzym” wraz z publikacją jednej z nagrodzonych prac: reportażu „Jak zwykły człowiek dosłownie zrealizował ewangeliczny ideał”, autorstwa Anny Kordaszewskiej, uczennicy Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Krakowie.

Numer zamykamy sprawozdaniem z działalności Referatu Misyjnego za rok 2016. Dzięki naszym wspaniałym Darczyńcom ponownie udało się zebrać naprawdę imponującą kwotę!